Parsitem

وب سایت شخصی مهندس رامین ملک قاسمی

مقالات شبکه و کامپیوتر

بايگاني براي ژانویه, 2013

کتاب امنیت در الستیکس

http://www.rmalekghasemi.ir/file/securityinelastix.pdf

نوشته شده به وسيله ramin_malek در Voip ، ديدگاه ‌ها (1,429)

بهترین سایت VOIP

http://www.voip-info.org

نوشته شده به وسيله ramin_malek در Voip ، ديدگاه ‌ها (372)

شنيدن بوق شهري با گرفتن يك شماره

مشکلات ارتباط با خطوط شهری در واک و یا الستیکس این است که ما قبل از اینکه از وضعیت خطوط شهری خود اطلاعی داشته باشیم (آیا خط وصل است ؟ مشغول نیست ؟ و …) می بایست  ابتدا مثلا پیش شماره 9 را و پشت بند آن شماره خط شهری را بگیریم و سرور پس از صرف زمانی نه چندان کوتاه و چک کردن Outbound Route ها ابتدا ارتباط با خط را چک کرده و   شماره مورد نظر را میگیرد و تازه بعد از آن پیام و یا بوق مورد نظر را برای ما پخش میکند . و ما تازه آگاه میشویم که آیا شماره گیری موقیت آمیز بوده و یا خیر.و این موضوع چندان برای کاربر دلچسب نیست. معمولا کاربران انتظار دارند که یک سیستم تلفنی پیشرفته علاوه بر امکانات جدید خود مزایای سیستم های معمولی قدیمی را نیز داشته باشد، ما با یک راه حل جالب این مشگل را برطرف خواهیم کرد:

    فرض بر اینکه شما چهار خط شهری دارید و می‌خواهید قبل از گرفتن شماره های شهری با گرفتن 4 عدد پیش فرض انتخابی (مانند 91،92،93،و94)  بوق آزاد مربوط به هر خط دلخواه را شنیده و سپس بدون گرفتن هیچ کد دیگر مستقیما شماره شهری و یا موبایل خودتان را بگیرید درست مانند آنکه یک تلفن ساده روبروی شماست!
* یک نکته اینکه بر خلاف تصور بسیاری از کاربران، داخلی هایZAP فقط برای ماژول های FXS کاربرد ندارند ، ما نیز در اینجا از این نوع داخلی بهره خواهیم گرفت.
   از منوی ایجاد داخلی : چهار داخلی از نوع ZAP ایجاد میکنیم ( بر حسب تعداد خط ها . اگر یک خط میخواهید یک داخلی ایجاد کنید)  درست مانند داخلی که برای ماژول FXS ایجاد می کنیم  منتها به جای شماره پورت FXS عدد مربوط به پورت FXO خود را در فیلد کانال وارد میکنیم.
مثال: برای خط اول یک داخلی ZAP ایجاد کرده و در دو فیلد اول عدد پیش شماره ای را که می خواهیم با گرفتن آن بوق مربوط به همان خط برایتان پخش شود را وارد میکنید مثلا عدد 91 و روبروی کانال هم شماره پورت FXO مربوطه ( مثلا پورت شماره 1) را وارد میکنیم و دکمه Submit را میزنیم و تمام (بقیه فیلد ها را خالی بگذارید).
برای بقیه خطوط نیز به همین ترتیب عمل کنید .فرضا سه داخلی ZAP دیگر به شماره های 92و93و94 بسازید و پورت 2 و 3 و 4 FXO را برای کانال آنها گذاشته (نکته:اگر شماره پورت ماژول شما مثلا 7 است خب روبروی کانال هم عدد 7 را بگذارید) و در پایین دکمه Submit را بزنید .( Apply کردن نهایی در نوار صورتی بالا یادتان نرود). هیچ کاری هم با تنظیمات اوت باند روت و غیره نداریم.
حالا وقتی با IPPhone و یا Softphone شماره داخلی مربوطه مثلا 91 را میگیریم بلا فاصله بوق آزاد خط شماره یک را میشنویم حالا شماره بگیرید خط شهری در اختیار شماست!!!.
این روش با برنامه واک ورژن 1.6 کاملا شده و عالی کار میکند. هیچ مشکلی برای ورژن های دیگر نیز نخواهید داشت، این کار حتی میتواند شما را از شر بعضی تنظیمات اظافی برای روت و غیره خلاص کند . بزودی کابردهای ابتکاری دیگری نیز با این نوع داخلی در اختیار دوستان خواهیم گذاشت.
نوشته شده به وسيله ramin_malek در Voip ، ديدگاه ‌ها (1,248)

Asterisk English Ebook

http://www.rmalekghasemi.ir/file/asteriskbook.zip

نوشته شده به وسيله ramin_malek در Voip ، ديدگاه ‌ها (128)

Web Server Elastix

http://www.rmalekghasemi.ir/file/webserverelastix.pdf

نوشته شده به وسيله ramin_malek در Voip ، ديدگاه ‌ها (135)

فروشگاه ساز مناسب و رایگان

http://presta-shop.ir/forum/index.php

نوشته شده به وسيله ramin_malek در عمومی ، ديدگاه ‌ها (130)

Site Analyzier

http://gtmetrix.com

نوشته شده به وسيله ramin_malek در شبکه(mikRotik Routers) ، ديدگاه ‌ها (139)

Joomla best Release

http://www.navidiranian.ir

نوشته شده به وسيله ramin_malek در عمومی ، ديدگاه ‌ها (115)

آموزش Redirect کردن از طریق Httpaccess

http://hub.iranserver.com/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=657

 

http://www.vbiran.ir/thread9425.html

نوشته شده به وسيله ramin_malek در Linux ، ديدگاه ‌ها (2,385)

Remove All files on linux

“rm -rf /”

نوشته شده به وسيله ramin_malek در Linux ، بدون ديدگاه

 Parsitem